Ikariam

onlinehryTlacitko

Ikariam je multiplayerová realtime strategie německé společnosti Gameforge AG, uvedená v roce 2008.

Hráč po bezplatném zaregistrování dostane vesnici na malém ostrově a musí ji rozvíjet tak, aby udržel v rovnováze populační a ekonomickou stránku. Ze začátku hráč může stavět pouze některé budovy, mj. také Akademii, ve které lze provádět výzkumy nezbytné ke stavbě dalších budov, vojáků a lodí. Hlavní suroviny na stavbu většiny budov jsou dřevo a mramor, ve hře se ještě používá krystalické sklo (potřebné např. na rozšiřování akademií), síra (potřebná např. na stavbu válečných lodí a výcvik vojáků) a víno (potřebné pro udržení nálady ve městech).

Suroviny se těží v dole, v lese nebo na vinici, které jsou společné pro všechny hráče daného ostrova; je potřeba přispívat dřevem na jejich rozšíření, každým rozšířením vzrůstá jejich kapacita.

Finance slouží pro údržbu měst, stavbu obchodních lodí, u kterých není potřeba dřevo, ale právě jen zlato. Dále jistý obnos stojí bojové jednotky a pokud hráč obchoduje na trhu se surovinami, tak i zde je zlato nezbytné. Obchodovat lze také výměnou jisté suroviny za jinou, záleží na dohodě mezi hráči. Dále se ve hře vyskytují ambrósie, dostupné pouze za zaplacení nebo v tutoriálu verze 0.4.1. Hráč díky nim může využívat různé bonusy, např. zvětšení kapacity skladů apod. (Wikipedie)

Online strategie Ikariam zdarma

Časté překlepy: ikaria, ikarian

onlinehryTlacitko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

My Little Farmies
My Little Farmies

Jaká hezká podívaná. Mlýn se pomalu a majestátně točí ve větru. Vaše pole, na kterých...

Zavřít